Tüp mide ameliyatı fiyatları obezite problemi yaşayanların gündeminde olan konulardan biridir. Genellikle net bir ameliyat ücreti bilmek isteseler de her hasta için fiyatların değişkenlik gösterebildiğini belirtmemiz gerekiyor. Obezite sorunu yaşayan ve kilo vermeyenler için en ideal zayıflama yöntemlerinden biri olan bu ameliyat dünya genelinde de konuyla ilgili en sık uygulanan operasyon olma özelliğini koruyor.

Midenin yaklaşık olarak % 60 ile % 90’ının alınmasına dayalı bir prosedürle gerçekleştirilen bu ameliyat hastaları zorlayan bir operasyon değildir. Kısa ve konforlu bir iyileşme sürecinin ardından hayata kaldığı yerden devam eden hastalar kilo vermeye de başlıyor. Kliniğimizde sürecin nasıl işlediğine değineceğiz ancak öncesinde tüp mide ameliyatı fiyatları konusunu mercek altına alalım.

Mide Küçültme Ameliyatı Ücreti Ne Kadar?

Öncelikle çok sayıda farklı unsurun tüp mide ameliyatı fiyatları üzerinde etkili olduğunu belirtmek gerekir. Günümüzde bu operasyon genellikle sleeve gastrektomi yani kapalı (laparoskopik) teknikle gerçekleştiriliyor. Ancak daha farklı yöntemlerle ameliyat yapan klinikler de olabilir. Dolayısıyla ameliyatın hangi teknikle yapıldığı fiyatlar üzerinde en çok etkili olan unsurlardan biridir. Hastaların muayene olması ve gerekli tetkikleri yaptırması durumunda ameliyat planlaması yapılabilir ve bu aşamada mide küçültme ameliyatı fiyatları hakkında da daha net bilgiler hastaya iletilir.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2023 Neye Göre Değişir?

Tüp mide ameliyatı fiyatları neye göre değişir

Elbette tüp mide ameliyatı fiyatları üzerinde etkili olan unsurlar ya da bir baka deyişle fiyatların nelere göre değiştiği tüm hastaların merak ettiği konulardan biridir. Öncelikle hastanın genel durumunun fiyatları etkilediğini mutlaka belirtmemiz gerekiyor. Genel durumdan kast edilen faktörler ise şöyledir:

  • Hastanın boyu
  • Hastanın kilosu
  • Hastanın yaşı
  • Yandaş hastalıkların olup olmadığı (kalp hastalığı, şeker hastalığı, tansiyon, triod, uyku apnesi vb.)

Hastane Faktörü

Devlet hastanesi ,üniversite hastanesi yada özel hastane olması önemlidir. Özel hastanelerinin özellikleri çok önemlidir. Buda ameliyat fiyatını etkileyen faktördür.

Ameliyatta Kullanılan Teknik Malzeme

Avrupa birliği onaylı (CE)  Amerika saglık örgütünün onaylı (FDA) malzemelerinin kullanılmasını öneriyoruz.Özellikle çin ve benzeri ülkelerin onaysız benzeri malzemelerinin kullanılması ameliyat fiyatlarını düşürecektir ama komlikasyon oranları artmaktadır.

Bu faktörler ile birlikte uygulanacak ameliyatın türü de fiyatları etkileyen en temel unsurlardan biridir. Aynı zamanda ameliyatı hangi doktorun yaptığı da yine fiyat üzerinde etkili olabiliyor. Zira hastaların genel bir fiyat araştırması yapması durumunda karşısına birbirinden farklı fiyatların çıkması da bundan kaynaklanıyor. Ancak elbette önemli olan bu alanda deneyimli ve başarısını kanıtlamış olan bir doktorun tercih edilmesidir. Sağlık ile kıyaslandığında fiyatlar her daim ikinci planda kalmalıdır.

Bilginiz olsun –> https://www.alidurmusobezite.com/tup-mide-ameliyati-sonrasi-kacak/

İstanbul Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2023

Mide bypass ameliyatlarının fiyatları ya da tüp mide ameliyatı fiyatları 2023 bu cerrahi operasyonun hangi şehirde yapıldığına bağlı olarak da değişkenlik gösterebiliyor. İstanbul gibi metropol kentlerde fiyatların bir miktar daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak büyük kentlerde nüfusun daha kalabalık olması nedeniyle söz konusu operasyonlar da daha sık gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla deneyimli bir hekim bulma konusunda hastaların zorlanmadığını belirtebiliriz. Kliniğimizde 2023 yılının güncel ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0 505 120 82 62 numaralı telefonu hemen arayabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı SGK Tarafından Karşılanıyor mu?

En az tüp mide ameliyatı fiyatları 2023 kadar yanıtı merak edilen soru da ameliyatın SGK tarafından karşılanması durumudur. SGK tarafından ameliyatın karşılanması ancak bazı koşullara uygunluk durumunda mümkün olabiliyor. Ayrıca ameliyatın sadece belirli bir oranının Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanabildiğini de belirtmek gerekiyor.

Kliniğimiz de Gerçekleşen Sürecimiz

tüp mide ameliyatı istanbul

Obezite cerrahisi karar aşamasında öncelikle hastamız ilk görüşme için kliniğimizde oluşturulan randevuya gelmektedir. İlk görüşmede yapılan değerlendirme sonucunda hastamızın hangi tür obezite cerrahisi geçireceğinin kararı veriliyor ve hemen ardından fiyat görüşmesi obezite cerrahisi koordinatörümüz tarafından gerçekleştirilir. Yurt dışından ulaşan hastalarımız ile görüşmelerimiz WhatsApp üzerinden yapılıyor. Bu arada tüp mide ameliyatı fiyatları 2023 ile mide bypass ameliyatının fiyatlarının birbirinden farklı olduğunun altını çizmeliyiz.

Tüp Mide Ameliyatları Fiyatları 2023 Yılında Geçerli Olan İşlemler

  • Ameliyat öncesi gereken diğer kan testleri ve görüntülemeler
  • Operasyon ücreti
  • Ameliyat öncesi yapılacak diğer branş doktorları ile görüşmeler
  • 3 gece klinik istirahat, bu süreçteki rutin testler ve ilaçlar
  • Ameliyat sonrası ilk 6 ay diyetisyen desteği
  • 12 ay doktor görüşmeleri ücretsizdir

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilir, sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

İlginizi çekebilir –> https://www.alidurmusobezite.com/tup-mide-ameliyati/