Doç Dr Ali Durmuş

Doç. Dr. Ali DURMUŞ, Gaziantep İslahiye’nin Fevzipaşa nahiyesinde doğmuştur. Babasının Tekel de çalışması nedeniyle ,Malatya Derme İlkokulun başlayan eğitimi Adıyaman Atatürk ilkokulunu bitirdi.Babası Amasya Taşova ilçesine tayın olunca ortaokula Taşova  Atatürk ortaokulunda başladı.Liseye ise Gaziantep  Kilis Lisesinde başladı.Liseyi 3. olarak bitirdi.

Amcasının Çanakkale de olması nedeniyle üniversitedeki tercihini Çanakkale Eğitim Enstitüsü ne yaptı.Öğretmen olan Doç.Dr. Ali Durmuş mecburi hizmet kapsamında Ağrının Diyadin ilçesi Yukarı Tutak köyüne tayin edildi.Bir dönem öğretmenlik yaptıktan sonra tekrar üniversite sınavına girdi.

O dönemde İngilizce eğitim veren iki tıp fakültesinden biri olan Erciyes üniversitesi Tıp fakültesini kazandı.Bir yıl İngilizce hazırlık ve 6 yıl tıp eğitimini kayıpsız olarak bitirdi.Üniversitede  kayak takımında,basketbol takımında bulundu ayrıca her sene düzenlenen tıp balosu gibi sosyal etkinliklerde yöneticilik yaptı.

Mecburi hizmette İskenderun Devlet Hastanesine atandı.Acil sorumlusu olarak görev yapan Doç.Dr.Ali Durmuş Tıpta Uzmanlık Sınavında Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi bölümünü kazandı.İhtisasını bitirip uzman olan Doç.Dr.Ali Durmuş mecburi hizmetini başarısından dolayı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde Onkoloji bölümüne başhekim yardımcısı olarak atandı.

Daha sonra  Genel Cerrahi  Gastroentoroloji bölümüne eğitim görevlisi olarak atandı. Türkiye de laparoskopik mide ve bağırsak amaliyatların (sleeve gastrektomi ,gastrik bypass,reflü ,kolon kanseri,mide kanseri vb ) gelişmesine yardımcı oldu.2002-2015 yılları arasında onlarca asistan eğiterek genel cerrah olmalarına yardımcı olmuştur.

2015 yılında Okmeydanın da görevinden ayrılarak Yrd.Doç.Dr. olarak Nişantaşı Üniversitesinde göreve başlamıştır.

2017 den sonra kendi kurduğu Klinik Obezite çalışmaktadır.

2 inci kış okulu
8 ulusal
17 ulusal cerrahi
19 ulusal cerrahi
20 ulusal cerrahi
100 yıl
ankem
ankem 2
anorektal
antibiyotik kongresi
attendance
başarı belgesi
benign
breast belgesi
cerrahigast
eaccme
Endokrin
endoskopi katılım belgesi
eskişehir genel cerrahi derneği
espen
esso
eurosurgery
2 fıtık kongresi
gastroent
iş hekimliği sertifikası
iua
istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp
kolon katılım belgesi
kolon katılım 2
laparoskopik katılım
meme hastanesi eğitim
mesoestetic
obesity
obezite belgesi
rektum katılım
rektum 2 katılım belgesi
samsun fıtık günleri
sertifika 2
sherıf
sosyal sigorta belge
stretta
trauma
travma 2
travma acil cerrahi
Türk kolon kongresi
ulusal cerrahi kongresi
ulusal cerrahi 2
ulusal cerrahi 20
ulusal fıtık kongresi
ulusal obezite kongresi
valilik belgesi
wisc2016
cerrahpaşa katılım sertifikası