Doç Dr Ali Durmuş

Doç. Dr. Ali DURMUŞ, Gaziantep İslahiye’nin Fevzipaşa nahiyesinde doğmuştur. Babasının Tekel’de çalışması nedeniyle Malatya Derme İlkokulu’nda başlayan eğitimini, Adıyaman Atatürk İlkokulu’nda bitirmiştir. Babası Amasya Taşova ilçesine tayin olunca ortaokula Taşova  Atatürk Ortaokulu’nda devam etmiştir. Liseyi ise Gaziantep Kilis Lisesi’nde 3. olarak bitirmiştir.

Amcasının Çanakkale’de olması nedeniyle üniversitedeki tercihini Çanakkale Eğitim Enstitüsü üzerine yapmıştır. Öğretmen olan Doç.Dr. Ali Durmuş, mecburi hizmet kapsamında Ağrı’nın Diyadin ilçesi Yukarı Tutak köyüne tayin edilmiştir. Bir dönem öğretmenlik yaptıktan sonra tekrar üniversite sınavına girmiştir.

O dönemde İngilizce eğitim veren iki tıp fakültesinden biri olan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır. Bir yıl İngilizce hazırlık ve 6 yıl tıp eğitimini kayıpsız olarak bitirmiştir. Üniversitede  kayak takımında, basketbol takımında bulunmuş, ayrıca her sene düzenlenen tıp balosu gibi sosyal etkinliklerde yöneticilik yapmıştır.

Mecburi hizmette İskenderun Devlet Hastanesi’ne atanmıştır. Acil sorumlusu olarak görev yapan Doç.Dr. Ali Durmuş, Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi bölümünü kazanmıştır.İhtisasını bitirip uzman olan Doç.Dr. Ali Durmuş, mecburi hizmeti için başarısından dolayı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Onkoloji bölümüne başhekim yardımcısı olarak atanmıştır.

Daha sonra  Genel Cerrahi  Gastroentoroloji bölümüne eğitim görevlisi olarak atanmıştır. Türkiye’de laparoskopik mide ve bağırsak amaliyatlarının (sleeve gastrektomi, gastrik bypass, reflü, kolon kanseri, mide kanseri vb. ) gelişmesine yardımcı olmuştur. 2002-2015 yılları arasında onlarca asistan eğiterek genel cerrah olmalarına yardımcı olmuştur.

2015 yılında Okmeydanı’ndaki görevinden ayrılarak Yrd.Doç.Dr. olarak Nişantaşı Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır.

2017’den itibaren ise kendi kurduğu Klinik Obezite’de yönetici ve doktor olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

2 inci kış okulu
8 ulusal
17 ulusal cerrahi
19 ulusal cerrahi
20 ulusal cerrahi
100 yıl
ankem
ankem 2
anorektal
antibiyotik kongresi
attendance
başarı belgesi
benign
breast belgesi
cerrahigast
eaccme
Endokrin
endoskopi katılım belgesi
eskişehir genel cerrahi derneği
espen
esso
eurosurgery
2 fıtık kongresi
gastroent
iş hekimliği sertifikası
iua
istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp
kolon katılım belgesi
kolon katılım 2
laparoskopik katılım
meme hastanesi eğitim
mesoestetic
obesity
obezite belgesi
rektum katılım
rektum 2 katılım belgesi
samsun fıtık günleri
sertifika 2
sherıf
sosyal sigorta belge
stretta
trauma
travma 2
travma acil cerrahi
Türk kolon kongresi
ulusal cerrahi kongresi
ulusal cerrahi 2
ulusal cerrahi 20
ulusal fıtık kongresi
ulusal obezite kongresi
valilik belgesi
wisc2016
cerrahpaşa katılım sertifikası